ביקורת: Warhammer 40k – Space Wolf (מעודכן)

באפלה האפלולית של העתיד יש רק מלחמה. והרבה מאוד גולגולות. וקלפים. ברוכים הבאים לעוד משחק בעתיד המדכא של Warhammer 40,000.

עדכון:

עד ה-28 בספטמבר אפשר להשתמש בקודים האלה, באדיבות אתר Droid Gamers, כדי לקבל 5 קלפים חדשים שאפשר למזג לקלף אחד סופר חזק במיוחד. פרטים והוראות בקישור.

מקור: Droid Gamers

Warhammer 40,000, למי שלא מכיר, זה עולם עתידני אפל שבו אימפריית האדם הפנאטית, הרצחנית וחובבת הגולגולות נלחמת באויבי האנושות ברחבי הגלקסיה. ורובם אפילו יותר גרועים מהם, ולרוב אפילו יותר בקטע של גולגולות.

Warhammer 40K זה גם משחק אסטרטגיה שולחני של Games Workshop שמבוסס על צבאות של מיניאטורות מאוד, מאוד יקרות. הוא גם היה ה”השראה” לסטארקראפט (כמו שמשחקי Warhammer בלי ה-40K היו ה”השראה” לוורקראפט). Games Workshop היו שמחים לקבל על זה תמלוגים, אבל כיוון שהם לא הם אז מוציאים משחק Warhammer חדש חדשות לבקרים ולכל פלטפורמה אפשרית. מדי פעם יוצא משהו טוב. בכל שאר הזמן זה… פחות טוב. כן, זה Plants vs. Zombies עם space marines בקישור האחרון.

אנדרואיד הוא הקרבן האחרון למתקפה חסרת הרחם של משחקי Warhammer, ויש כבר לא מעט כאלה. וכמו שאפשר לראות מהקישור האחרון גם כאן זה לרוב בקטגורית הפחות טוב. אבל אנחנו מתעניינים במשחק אחד ספציפי.הוא נקרא Space Wolf והוא, למרבה ההפתעה, אחד מהלא גרועים.

המשחק שלנו עוסק בזאבי החלל, שהם לגיון של נחתי חלל. כמו שאר נחתי החלל הם פנאטים רצחניים, מתוגברים ולבושי שריון קרב עצום חמוש בהמון כלי נשק, מסורים חשמליים ועיטורים של גולגלות. אבל לזאבי החלל יש בנוסף לזה גם קטע של זקנים וצמות ופרוות של זאבים. קבוצת זאבי החלל שלנו מתרסקת על כוכב מרוחק וצריכה להלחם על חייה מול כוחות האופל של נחתי הכאוס, (כמו נחתי חלל אבל עם יותר עבודת שטן) ולסכל את תוכניותיהם השטניות לעשות משהו מרושע עם משהו עתיק שקבור בכוכב וכו’. זאבי החלל היו טובחים בכולם ממילא, כי זה בעקרון מה שהם עושים, אבל עכשיו הם יצטרכו לעבוד יותר קשה. אבל זה בסדר, יש להם מספיק מוות לכולם. וכדי לחלק את המוות הזה צריך לעבוד בעיקר עם המוח. כי מה שיש לנו כאן זה משחק אסטרטגיה. מבוסס תורות. עם… קלפים? כן. קלפים. וואו.

זה נראה ועובד כמו XCOM. בכל משימה אנחנו שולטים בשלושה זאבים חמומי מוח ממבט איזומטרי כשאנחנו מחלקים להם הוראות פעולה, ואז מחכים שכל האויבים יעשו את אותו הדבר. הקטע הוא שכל הפעולות של כל יחידה הן בעצם קלפים שבוחרים מתוך ה-deck (חפיסה?) הייחודי שלה. כל קלף כזה יכול להיות סוג של תנועה, נשק קר או חם או כל דבר אחר כמו מגן או קומבו. ולכל קלף יש עלות במאמץ, אבל ככל שצוברים יותר מאמץ התור של היחידה בסיבוב הוא מאוחר יותר. שלוף את הקלף הממש חזק של מסור חשמלי בוער קדוש עם אקסטרה גולגולות, חכה שבוע בזמן שכל אויב בסביבה יעשה עכשיו שני תורות.

וזה רק שיקול אחד. צריך לקחת בחשבון גם מרחק וכוון מהאויב כי לכל נשק יש טווח אחר, להתייסר על איזה קלפי נשק להקריב כדי לזוז כחלופה לקלפי התנועה הנדירים, לנסות לשלב פעולות בקומבו שיפעיל אפקטים קטלניים במיוחד ועוד ועוד. האם לזוז עד האויב ואז לחבוט בו עם אגרוף קרב ממונע, או להפעיל קלף מארב כדי לקבל בונוס אם ההתקפה הבאה תהיה דווקא מרחוק, עם התותח? דילמות.

וכל זה רק בשביל ששלישיית זאבי החלל שלנו תוכל להתקדם לאורך המפה המפורטת ולחסל עשרות אויבים בדרכים גרפיות במיוחד במטרה להשלים את המטרה הראשית, ואם יוצא אולי כמה מטרות משניות. שיהיה ברור: בניגוד לחיילי אסטרטגיה אחרים נחתי חלל לא קופצים, כורעים מאחורי מחסה או רצים. הם הולכים לאט, מגיעים למישהו שהם לא אוהבים ויורים או חובטים בו עם נשק ממש ממש גדול (ולרוב מעוטר בגולגלות) עד שעף ממנו כל הדם. והאברים. והעצמות. המשחק אפילו מפנק אתכם בסצנת רנטגן בהילוך איטי סטייל מורטאל קומבט כשאתם מעבירים פגז דרך הראש של מישהו באופן דרמטי במיוחד. בסך הכל כל משימה היא 10-15 דקות של התקדמות שיטתית וקטלנית דרך המפה אבל זה מרגיש כמו הרבה יותר.

גם בבסיס בו עוצרים להתאושש בין משימות אין מנוחה למוח. כאן, חוץ מלקבל עדכוני עלילה מנחתים חמורי סבר צריך גם לשדרג את הדמות שלנו ואת שאר נחתי היחידה, לבנות את ה-deck של כל אחד מהם מאוסף הקלפים שאספנו במשימות וגם לשלב קלפים לקלפים חזקים יותר, לפרק קלפים ולהשתמש בהם כדי לבנות חדשים וכו’ וכו’. בסופו של דבר, הדרך היחידה לשרוד היא יד של קלפים קטלניים, ובשביל קלפים חזקים צריך רק דבר אחד: כסף. האמת, זה יותר מורכב מזה: צריך קלפים חלשים שאפשר לפרק או לאחד, וצריך רונות כדי לייצר מהם קלפים חדשים. רונות, כמו שדרוגים לנחתים, עולות קרדיטים. וקרדיטים, כמו קלפים, מרוויחים במשימות. אבל אף פעם לא מספיק. אבל אפשר, כמובן, לקנות אותם בכסף אמיתי. הם נמכרים בחבילות של 20 עד 400 ש”ח, לנוחותך. Freemium!

כל העסק נראה טוב, עם גרפיקה תלת מימדית מפורטת מהיחידות ועד העולם, משימות ומפות ששומרות על גוון ועניין לאורך המשחק, המון אתגר אסטרטגי וגם כל הקטע האובססיבי של איסוף וניהול קלפים. ואפילו סוג של עלילה כדי להצדיק את הכל. וכל זה בחינם, שזה תמיד נחמד. יש אפילו אפשרות לאתגר שחקן חי אחר לקרב, עם פרסים למנצחים.

אבל כמו בכל משחק free to play יש “אבל”. ככל שמשימות מתקדמות יותר (ואני מדבר על התקדמות של כמה שעות לתוך המשחק) נהיה יותר ויותר קשה לנצח עם הקלפים שצוברים במשחק רגיל. זה משאיר לך את האופציה לשחק שוב ושוב משימות שכבר השלמת כדי להרוויח עוד קצת קלפים וכסף, או להושיט את היד לארנק. וזה כבר פחות כיף. מצד שני, בזה זה נגמר. אין תחינות שתתחבר לפייסבוק, פרסומות וידאו קופצות וכאלה. תמיד יכול להיות יותר גרוע.

תדמיינו שזה 4 גולגלות

תדמיינו שזה 4 גולגלות

2 תגובות ל- ביקורת: Warhammer 40k – Space Wolf (מעודכן)

  • Nuflood  says:

    נשמע כמו איזה פוקימון חללי.

    • admin  says:

      אני חושב שזה יותר הכלאה של משחק המיניאטורות המקורי עם משהו כמו מג’יק.

השאר תגובה