חדשות: רמזים לשרות מקביל ל-Game Center באנדרואיד

רמזים בקוד של אפליקציית MyGlass של גוגל מצביעים על כך שגוגל מפתחים שירות בשם Google Games שיספק חבילת שירותים למשחקים כמו שידוך בין שחקנים במשחקים מרובי משתתפים וסולמות דירוג.

עד עכשיו משחקים שונים סיפקו דברים כמו דירוג ושידוך בין שחקנים באמצעות שירותי צד שלישי כמו OpenFeint או בכלים פנימיים של מפתחי כל משחק.

נראה שכותב באתר Android Police חקר את קובץ ה-APK של MyGlass, האפליקציה שמלווה את ה-Google Glass, שזה אותו משקף מגניב של גוגל עם המציאות המרובדת  (AR) שהתחיל רק עכשיו להגיע למפתחים נבחרים. ומה שהוא מצא בפנים זה תיקיה  (בשם Games) של רכיבים שלפי שמותיהם נועדו לספק מגוון שירותי משחקים כמו שידוך בין שחקנים בזמן אמת, שידוך בין שחקנים במשחקים מבוססי תורות, צ’אט בתוך משחקים, achievements, לוחות דירוג וכו’. אותה תיקיה היא חלק מאוסף של רכיבים שגוגל מספקים למפתחי אפליקציות בשם Google Play Services, ונראה שמפתחי MyGlass כללו בטעות את כל הרכיבים באפליקציה במקום לצרף רק את הרכיבים הספציפיים שהיו צריכים.

עד כאן ניסוח מחדש של ידיעה מאתר אחר. מצטער על זה.

בהנחה שכל זה נכון, מה שזה אומר בעצם זה שבקרוב יהיה מקום מרכזי אחד דרכו ניתן יהיה לעשות את כל הפעולות שמסביב למשחקים בדומה ל-Steam ב-PC או (אני מניח) Game Center ב-iOS. שזה לא מאוד קריטי למשחקי קז’ואל לשחקן יחיד, אבל ככל שרמת התחכום של המשחקים לאנדרואיד הולכת ומתקרבת לזו שבפלטפורמות אחרות ורמת החומרה משתפרת בהתאם, ובעיקר ככל שמתרבים המשחקים מרובי המשתתפים הרציניים, שירות מרכזי כזה הולך להיות די קריטי.

וזה עוד צעד שמראה על ההתבגרות של האנדרואיד כפלטפורמה רצינית למשחקים. מצד שני, גם לאייפון יש את זה.

מקור: Android Police דרך Android and Me

השאר תגובה