ביקורת: Shufflepuck Cantina

אז החללית שלך התרסקה על כוכב מדברי שכוח אל בשם את’נור. ספציפית, ליד קנטינה שנראית כמו כוורת ארורה של חלאה ורשע (תרדו ממני, אני לא זוכר איך תרגמו את זה במקור). לכל הפחות הקנטינה הזו מאכלסת אוסף מעניין של חייזרים חשודים למראה מכל רחבי הגלקסיה. אז מה אתה עושה עכשיו כדי להשיג טרמפ הביתה? שולף חרב אור ומתחיל לקצץ זרועות? יורה ראשון  בשכירי חרב עוינים? מנסה לשכנע מבריחים סרקסטיים אך טובי לב להגניב אותך תחת המצור האימפריאלי? לומד להשתמש בכח?

פאק לא. אתה משחק הוקי אויר.

מכיוון שאין כמעט דבר כזה משחק מקורי, גם Shufflepuck Cantina הוא, בוא נאמר,”מחווה” למשחק חביב למדי משנות ה-90 הרחוקות בשם Shufflepuck Cafe (הורדה כאן). שזה אומר משחק של הוקי אויר נגד חייזרים מעניינים. הוקי אויר, למי שלא מבין על מה אני מדבר, זה אותו משחק טיפשי שאפשר למצוא בארקיידים של קניונים וכאלה בו אתה חובט בדסקית שמחליקה על שכבת אויר דקה מעל השולחן בתקווה לצלוף אותה לתוך השער של השחקן השני. או, אם אתה אני, בתקווה לא להעיף אותה מהשולחן ולתוך המצח של אשתך בצד השני של החדר.

זה… לא נשמע כמו בסיס למשחק מחשב מרגש, נכון?

חייזר ידידותי! מצד שני, הוא חמוש. אני מבולבל.

חייזר ידידותי! מצד שני, הוא חמוש. אני מבולבל.

בוא נחזור לרגע לסיפור של המשחק. כאמור, אם אתה רוצה לחזור הביתה, אתה תצטרך לקנות ספינה. וזה מצריך כסף. והדרך היחידה שבה אתה יכול להרוויח כסף זה לזכות בו במשחק הוקי אויר נגד מגוון החייזרים ששורצים בקנטינה המסוימת הזו.

המשחק הבסיסי עצמו הוא בדיוק מה שאתה מצפה. אתה שולט במחבט עם האצבע, ומזיז אותו לאורך ולרוחב הצד שלך של שולחן המשחק כדי להדוף את הדיסקית ולנסות לגרום ליריב שלך לפספס אותה בצד שלו. שזה אומר שזה אחד המשחקים היחידים למסך מגע שהשליטה בהם היא טבעית לחלוטין, ולא עוברת דרך איזו שהיא טרנספורמציה בין מממשק אבסטרקטי בעולם האמיתי כמו כפתור או הטיה לפעולה בעולם המשחק כמו יריה או טיסה. אתה מזיז את המחבט, והוא זז. פשוט ונחמד.

רובוט ברמן ידידותי! האם אתה מחווה למארווין האנדרואיד הפרנואיד או למארווין החייזר ממאדים?

רובוט ברמן ידידותי! האם אתה מחווה למרווין האנדרואיד הפרנואיד או למארווין החייזר ממאדים?

חשוב לציין שיש השהיה מאוד קלה בין התנועה שלך לזו של המחבט. לא ברור עם זה באג או שזה מכוון כדי למנוע ממך להפוך לבלתי מנוצח פשוט כי האצבע שלך יכולה להגיע ממש מהר לכל מקום במסך. בנוסף על מסך הסמארטפון קצה האצבע שלך עלול להסתיר מספיק משולחן המשחק כדי להסתיר מדי פעם את הדיסקית ברגעים קריטיים. אני משער שזה פחות בעיה בטאבלטים. אם ניסיתם אתם מוזמנים להגיב. בתגובות.

גם עם המגבלות האלה המשחק הוא בהחלט מאתגר, אבל לא בלתי אפשרי. האתגר האמיתי הוא בכל מקרה אתגר של זריזות ורפלקסים. וזה אומר שככל שאתה משחק יותר, אתה משתפר.

רעד בפני המחבט הפרוותי שלי, מרווין המאדימאי הפרנואיד!

רעד בפני המחבט הפרוותי שלי, מרווין המאדימאי הפרנואיד!

החלק השני של האתגר הוא החייזרים עצמם. לכל חייזר יש סגנון משחק ייחודי, וכדי לנצח אותו חייבים לשחק נגדו מספיק פעמים כדי ללמוד להיות אפקטיבי נגדו. בנוסף, לכל חייזר יש גם מתקפה מיוחדת שהוא יפעיל מדי פעם ותגרום לדסקית לעוף אליך במסלול מיוחד ומפתיע. רק דרך משחקים חוזרים נגד כל חייזר אפשר ללמוד לצפות את ההתקפות האלה ולהדוף אותן בהצלחה. לקנטינה יש מספר קומות, בכל קומה חייזרים קשוחים יותר (עד כמה שאפשר לקרוא לחבר’ה ששורצים כל היום בבאר ומשחקים הוקי אויר “קשוחים”) ורק באמצעות צבירת מספיק כסף לקניית כניסה לכל קומה והבסת החייזרים בה תוכל להגיע לקומה העליונה הנכספת ובה (יש לקוות) הכרטיס הנכסף הביתה.

אולה רקדנית הטווי'לק? ליארה?

אולה רקדנית הטווי’לק? ליארה?

ויש לא מעט דרכים להוציא מהחייזרים המשועממים האלה את הכסף שלהם. משחק רגיל אחד על אחד עד מספר קבוע של נקודות, משחק עם הימור על סכום הזכיה ואפילו משחק הישרדות בו אתה צריך להבקיע נקודות בלי לקבל אף נקודה מהיריב כמה שיותר זמן. לכל חייזר יש גם אתגרים אישיים עם פרסים מיוחדים, שהוא יחשוף ברגע שתביס אותו מספר פעמים נדרש. הפרס הכספי הוא כמובן בהתאם לסוג המשחק, הפער בנקודות על היריב ורמת הקושי שלו. בנוסף לכסף אפשר לזכות גם בכרטיסים למכונת המזל ובנקודות ניסיון. מדי כמה נקודות ניסיון עולים בדרגה, וזוכים במיני בונוסים ובזכות להשוויץ לחברים. אגב, אם אתם משוויצים לחברים על הדרגה שלכם במשחק הוקי אויר וירטואלי: מה לא בסדר אתכם?!

אני דרגה 18.

לפחות אתה לא ג'אר ג'אר. אבל תפסיק לדבר ככה.

לפחות אתה לא ג’אר ג’אר. אבל תפסיק לדבר ככה.

כאמור, יש מכונת מזל. זה משחק freemium, ומשום מה זה דורש שתהיה בו אחת כזו. כרגיל, אתה זוכה במספר כרטיסים למכונה על כל פרק זמן שאתה משחק ויכול לזכות בהם גם על כל מיני דברים אחרים כמו עליה בדרגה או ניצחון במשימות מסוימות. במכונת המזל עצמה אתה יכול לזכות בכסף, ניסיון וכאלה. לא קריטי.

האן סולו... יפני? האן Sulu?

האן סולו… יפני? האן Sulu?

הכוכב האמיתי של המשחק זה הגרפיקה שלו. כל המשחק מרונדר באהבה בתלת מימד, ממסך הפתיחה ואולמות הקנטינה דרכם המצלמה נודדת בעליזות אפילו כשאתה לא עושה כלום רק כדי להזכיר לך כמה פרטים יש שם ועד החייזרים שמשחקים נגדך עם כל התנועות שלהם במהלך המשחק וכשהם מנצחים או מפסידים. אפילו מסכי הניקוד מרחפים בעליצות מעל השולחן ועושים ריקודי ניצחון קטנים, ויש רובוט הליקופטר שמביא דיסקית חדשה אחרי כל הבקעה. בסך הכל אנחנו מדברים פה על גרפיקה שלא היתה מביישת משחק “אמיתי”, ועוד מחברת אינדי קטנה ולא ידועה שזה המשחק היחיד שלה. למעשה, הגרפיקה כל כך טובה שזה תענוג לראות את המשחק בפעולה, אפילו כשאתה בעיקר מפסיד. טוב, אני בעיקר מפסיד.

דג בבל? דג בבל! ועוד בחינם.

דג בבל? דג בבל! ועוד בחינם.

כאמור, מתמריץ העיקרי במשחק הוא לצבור כסף. חוץ מלחתור לסיום המשחק המסתורי, יש עוד המון דברים שאפשר לבזב… אה, להשקיע בהם בתבונה. כניסה לקומות חדשות וגישה ליריבים שבהם כבר אמרנו. יש גם חנות, ובה אפשר לרכוש מיני מחבטים ודיסקיות. חלקם קישוטיים בלבד (זולים יותר), אחרים נותנים מיני יתרונות במשחק (יקרים יותר למרבה ההפתעה). אפשר גם להשתמש בכסף כדי לרכוש פרקים מתוך הביוגרפיה של החייזרים השונים. ביוגרפיה מלאה של חייזר, מלבד היותה חומר קריאה משעשע קלות, גם תאפשר לך לרכוש את המחבט והדיסקית היחודיים של אותו חייזר בחנות ואפילו לשחק בתור אותו חייזר (או חייזרית- קינקי!) עם הכוחות המיוחדים שלהם.

פרסומת! אחחח, freemium.

פרסומת! אחחח, freemium.

אמרנו freemium, ולכן אפשר כמובן לרכוש כסף בכסף אמיתי, כמו גם חפצים מיוחדים שמגדילים את קצב צבירת הכסף ומסירים את הפרסומות. שהן קופצות מדי פעם, וטיפה מציקות. יש למשחק גם גרסת זהב בתשלום שמכילה את החפצים הנ”ל מראש.

לסיכום. משחקיות קלילה אבל מאתגרת. גרפיקה משובחת ממש. מספיק רפרנסים למדע בדיוני כדי לגרום לכל גיק שמכבד את עצמו לגרחגח בידענות כל חמש דקות. חינם למי שרוצה. בתשלום למי שלא. מה רע?

יש חייזרית עם שדיים כחולים, אמרנו?

יש חייזרית עם שדיים כחולים, אמרנו?

 

Shufflepuck_icon

  Shufflepuck Cantina, Shufflepuck Cantina Gold ב-Google Play

2 תגובות ל- ביקורת: Shufflepuck Cantina

  • nuflood  says:

    5 ארנבים??? להוקי אוויר???

  • admin  says:

    תנסה אותו.

השאר תגובה