ביקורת: Zombie HQ

זומבים. כמו שאומרת התמונה הראשונה בדף של המשחק הזה ב-Play, הזומבים הארורים האלה הם בכל מקום. ואם החבר’ה מ-Rebellion מודעים לזה, למה הם חשבו שיש בעולם מקום לעוד משחק עם זומבים? לא הגיע הזמן לנסות משהו חדש? מומיות? פיות? מקוריות זו לא מילה גסה, אנשים.

יש לי פינה חמה בלב לסטודיו המשחקים הבריטי Rebellion. בעיקר בגלל שהם קנו והצליחו להחזיק בחיים את 2000AD, בית הקומיקס הבריטי החשוב שהיה בית גידול לכמה מגדולי יוצרי וסדרות הקומיקס. השופט דרד, למשל. מצד שני כסטודיו למשחקים יש ל-Rebellion נטיה להיות לא מרדניים בעליל, ולהתמקד בנושאים לא-הכי-מקוריים-בעולם. נאצים, למשל. וזומבים. ונאצים שהם זומבים.

מסך הפתיחה. זה לא נראה מבטיח.

מסך הפתיחה. זה לא נראה מבטיח.

במקרה שלנו, כאמור, מדובר בזומבים. זומבים שצריך להרוג. עם נשק. אוה כן. החדשנות. ועוד Freemium.

אבל היי, משחק לא חייב להיות מקורי כדי להיות טוב. ועל הנייר, Zombie HQ מציע את כל העניין של המפקדה (HQ בלעז, למקרה שתהיתם) שאפשר לשפר ולהרחיב במהלך המשחק שזה לכל הפחות מסקרן. ומציע רמה של אסטרטגיה מעבר לאקשן המתבקש. וממילא, כמה גרוע זה כבר יכול להיות? זומבים, אחרי הכל.

אז בוא ניגע באייקון של המשחק, יד זומבי ירוקה על רקע אדום שבכלל לא מזכירה לוגו של משחק זומבים מצליח אחר,  ונסחף אל תוך עולם פוסט אפוקליפטי בו גבר אחד, או בחורה,  תקועים לבדם בעיר מלאה זומבים. זומבים!

 

גיבורי המשחק ברגע של bromance. וכן, זה האיכות של הגרפיקה.

גיבורי המשחק ברגע של bromance. וכן, זה האיכות של הגרפיקה.

 

נתחיל במפקדה. המפקדה היא למעשה תחליף לתפריט ראשי במשחק. על הגג הנטוש בו הגיבור והגיבורה שלנו (כן, שניהם שם ויכולים להתחלף ביניהם) בחרו להתמקם יש מספר תחנות דרכן אפשר לצאת למשימות ברחבי העיר, לקנות ציוד וסתם להזרק. בכסף שמרוויחים במשחק -או קונים, כי freemium!, אפשר לרכוש מיני שדרוגים למפקדה כמו ספות, מערכות סטריאו ודגלי מדינות העולם. חלקם נותנים לגיבורים בונוס קטן כשמשתמשים בהם. חלקם סתם לקישוט.

וזהו לגבי הקטע של ה-HQ.

הבית. כל מה שחסר זה תפילת הבית. וגג. וקירות. ושירותים.

הבית. כל מה שחסר זה תפילת הבית. וגג. וקירות. ושירותים.

כאמור, מהמפקדה ניתן לצאת למשימות ברחבי העיר. ככל שמתקדמים במשחק מופיעות במפת העיר עוד משימות מסוגים שונים כמו טיהור גגות מזומבים, הגנה על אזור נחיתה מזומבים, חילוץ ניצולים מזומבים וזומבים זומבים זומבים. אפשר לעשות כל משימה כזו שוב ושוב כדי לצבור עוד כסף ונסיון. וכשאני אומר “אפשר” אני מתכוון כמובן ל”צריך”, כי אין כל כך הרבה משימות אבל רמת הקושי שלהן עולה בהתמדה וחייבים כסף לציוד טוב יותר כדי לשרוד.

פשוט לא פותחים מקומות יציאה חדשים בעיר הזו.

פשוט לא פותחים מקומות יציאה חדשים בעיר הזו.

עיקר המשחק הוא המשימות עצמן. כל משימה היא מפה די קטנה שמוצגת ממבט על, עליה רצה הדמות שלנו ויורה בזומבים לשתיים שלוש דקות עד שנגמרת המשימה.

יש לציין לטובה את השליטה במשחק. הג’וייסטיקים הוירטואלים על המסך מגיבים בצורה מהירה ומדויקת ומבטיחים שהדמות שלכם תרוץ לאן שתרצו ותירה במי שתרצו בלי תסכולים מיותרים. מצד שני, זה בערך הדבר הטוב היחיד שאפשר להגיד על האקשן במשחק. הגרפיקה התלת-ממדית לא מפורטת עד כדי טשטוש, הסביבות העירוניות דומות אחת לשנייה וחסרות כל עניין והזומבים עצמם, נו, אתם מכירים את הנוהל: זומבי רגיל, זומבי שמן שמתפוצץ, זומבי מהיר שקופץ, זומבי גדול שמרביץ וכו’. טוב, אין וכו’. זה בערך מה שיש.

זומבי!

זומבי!

היי! אהבתי אותך ב-L4D!

היי! אהבתי אותך ב-L4D!

היי! אהבתי אותך ב-L4D!

היי! אהבתי אותך ב-L4D!

הרעיון ברור.

מה שיותר גרוע זה שכמקובל במשחקי freemium לכל משימה יש עלות באנרגיה, ויש לך כמות מוגבלת של אנרגיה ביום (אם אתה לא משלם, כמובן).  בניגוד לרוב המשחקים האלה, האנרגיה שיש לך מספיקה בערך לשלוש משימות, או פחות מעשר דקות משחק. מצד שני, אם אתה מוכן לשלם על יותר מזה אז כנראה מגיע לך.

כדי לצאת לידי חובה אפשר להזכיר שמרוויחים במשימות כסף איתו אפשר לקנות או לשדרג כלי נשק, בגדים לדמות ורהיטים למפקדה. אפשר גם להזכיר שבהתחשב בכמות הזעירה של כסף שמרוויחים במשימה ובמספר המשימות הזעיר שאפשר לעשות ברצף ייקח שנים לפני שתוכלו לקנות נשק מגניב או בגד לא דבילי, לא שזה ממש משנה כי גם ככה יהיה קשה להבחין בהם עם הגרפיקה המאותגרת של המשחק.

Freemium!

Freemium!

לסיכום: גרפיקה פרימיטיבית,  משימות לא מעניינות, יותר מידי freemium. עדיף Dead Trigger.

0

לירות בראש ולהמשיך הלאה

ZombieHQ_icon

 

Zombie HQ ב-Google Play

6 תגובות ל- ביקורת: Zombie HQ

 • אורי  says:

  נשמע משעמם. וגם המשחק…

 • admin  says:

  אתה המגיב החביב עלי. וגם היחיד.

 • מאצ'יסטה  says:

  גם אני!

 • admin  says:

  גם את/אתה היחיד? אני לא חושב שזה הגיוני.

 • יותם  says:

  וואוו נשמע משחק חרא…
  אתה כותב נהדר כל הכבוד…

 • admin  says:

  היי, תודה.

השאר תגובה