ביקורת: Dark Avenger [חודש מרתפים]

עוד משחק בסגנון Dungeon crawler. יעני חיקוי דיאבלו. יעני משחק שבו לוחם/גנבת/קוסם הולכים במבוך חשוך ומבעסים שלדים. כי אלוהים יודע שאין מספיק משחקים כאלה. האם יש משהו, כל דבר שהוא שבו המשחק הזה יכול לחדש או להפתיע? האם אני אצליח לגרד את המוטיבציה לבדוק?

נפתח בהתנצלות. עבר בדיוק חודש מאז פרסמתי את הביקורת האחרונה. שזה די הרבה, בהתחשב בזה שהרגלתי אתכם לעדכונים בסדר גודל של כל שבוע. להגנתי, נאבקתי בחודש הזה בכמה התמכרויות קשות. אה, וגם קטע קטן של סוג-של-התפטרות ממקום העבודה הנוכחי שלי וחיפוש מקום חדש. בסדר הזה. כן. בכל מקרה, הכל הסתדר בסוף, ואפשר לחזור לביקורות על משחקים גרועים.

יאללה. בוא נגמור עם זה.

עבירה ראשונה: יותר מידי הרשאות

עבירה ראשונה: יותר מידי הרשאות

בוא נעבור על הדברים הברורים. משחק דמוי דיאבלו, מבוכים ושלדים, איסוף זהב ו-loot ויאדה יאדה יאדה. כבר דיברנו על כל זה. בנוסף, freemium, אז אפשר לקנות דברים וחיים בכסף אמיתי. שום דבר חדש. כמו הרבה משחקים בסגנון הזה ב-Play מדובר במשחק תלת מימדי שמנסה להראות יותר כמו הדיאבלו האחרון. אבל אני עדיין מחפש מה בדיוק אפשר להגיד על המשחק הזה ספציפית ששונה מכל משחק אחר בסגנון.

אוקיי. בוא נתחיל עם הרשאות. כבר ראינו לא מעט משחקים שדורשים הרשאות מוגזמות למכשיר שלך בלי שום סיבה. אבל מתי בפעם האחרונה ראיתם משחק שמנסה לקבל root access? בדיוק. רק זה סיבה טובה לעצור כאן ולחזור למתקפת החדקרן הרובוטי. אבל אני מקריב את עצמי בשבילכם, אז אני מתקין בכל זאת, רק כדי שאתם לא תצטרכו.

עבירה 2: WTF הרשאות root?!

עבירה 2: WTF הרשאות root?!

הלאה. בחירת דמות. מסורת של עשרות שנים (לא, באמת)  מכתיבה בחירה בין מישהו עם חרב, מישהו עם קסמים ומישהו עם קשת.  ואחד מהם צריך להיות בחורה. אז כאן יש רק לוחם עם חרב, או בחורה עם קשת. אבל היי! הבחורה אוהבת ללבוש בגדים קצרים באופן לא פרקטי להחריד! הידד? אה, ומשום מה באייקון של המשחק היא לובשת תחתונים על הראש, נראה לי. תסתכלו בסוף הביקורת, ליד הקישור ל-Play. זה תחתונים, נכון? מוזר.

עבירה 3: רק 2 דמויות לבחירה. עבירה 4: מכנסוני עור.

עבירה 3: רק 2 דמויות לבחירה. עבירה 4: מכנסוני עור.

טוב, אני מניח שאני אאלץ גם לשחק בזה. אוקיי, מה יש לנו כאן. שלושה מצבי משחק: בראשון מתקדמים שלב אחרי שלב כשכל כמה שלבים יש בוס. אפשר גם לעבור כל שלב במצב time attack עם מגבלת זמן. בשני נמצאים באותו שלב ונלחמים בגלים של מפלצות עד שמתים. באחרון מנסים יחד עם עוד שניים-שלושה שחקנים להרוג כמה מפלצות בוס. אז יש multiplayer! הייטק!

תכל’ס, המצב הראשון הוא העיקרי, והיחיד שיש סיכוי שיהיה בו עניין לאורך זמן. אז בוא נתחיל מזה.

עבירה 5: אין עלילה. או overworld.

עבירה 5: אין עלילה. או overworld.

רגע, לפני שמתחילים מזה. אתם יודעים מה היה טוב במשחקי דיאבלו? (אני לא סופר את 3, וגם אתם לא צריכים). לא, זה לא היה רק שהיה אפשר להקליק בו למוות על כל כך הרבה מפלצות שעד סוף המשחק השמדת שני עכברים ואת הסחוסים של כמה אצבעות ביד ימין. זה שרצית לעשות את זה, כי זה היה מעניין. היה סיפור טוב, עם דמויות, ועלילה, וכל מיני מקומות מעניינים ומפלצות מעניינות ודברים מעניינים למצוא ולאסוף. זוכרים את הכפר הקטן שממנו ירדתם לגיהינום בדיאבלו הראשון? משימות כמו החיפוש אחרי הילד הקטן שנעלם? המעבר ההדרגתי ממרתפים אפלים לגיהינום ממש? הריצות הבלתי פוסקות חזרה לכפר כדי למכור ציוד ולהצטייד בשיקויים?

אז תשכחו מזה. כאן זה רק ציור של קו עם עיגולים שמסמנים את הרמות שעוברים, ועיגולים עם פרצוף לרמות של בוסים. יודעים מי זה ה-Dark Avenger? גם אני לא. מה הוא נוקם? למה הוא בחושך? פאק איט. בוא נתקדם.

עבירה 6: שלדים. בעיקר שלדים.

עבירה 6: שלדים. בעיקר שלדים.

אז אוקיי. גרפיקה סבירה. לא רעה אפילו. הכל גשרים מאבן כמו בסרטונים מדיאבלו 3. ושלדים. עוד ועוד שלדים. שאלתם פעם את עצמכם למה מבוכים תמיד מלאים שלדים, ולמה שלדים הם תמיד האויב הכי חלש? מי הוא אותו כח רשע עצום שמצליח לאסוף אלפי גופות חמושות ולא רק להעניק להם חיים ורצון, אלא אפילו את היכולת לחפור את עצמם החוצה מתוך רצפות אבן(!) בדיוק כשאתה עובר, אבל עושה אותם כל כך חלשים שפאקינג חץ יכול להרוג אותם. שוב. אני אגיד לכם מי. מניאק.

איך חץ הורג שלד?! הוא כבר מת! והוא עשוי מעצמות?!

ואיפה העכברושים הענקיים?!

עבירה 7: מיחזור בוסים.

עבירה 7: מיחזור בוסים.

ואם לא מספיק שאתה נלחם באותם שלדים רמה אחרי רמה אחרי רמה, כשאתה כבר סוף סוף נתקל באיזה בוס (כמו פח הזבל המהלך בתמונה למעלה) הוא גם חוזר אחר כך שוב ושוב ושוב כל שתי רמות. בזוגות ובשלשות, אפילו. למעשה, אני חושב שאחרי כמעט 20 רמות ראיתי אולי 4 סוגי מפלצות. ורובן היו שלדים.  ואחת היתה בחורה ערומה.

עבירה 8: שדיים?

עבירה 8: שדיים?

יודעים מה עוד ממוחזר? הכל. הרמות עצמן הן בדיוק אותם חדרים מאבן, שמחוברים על ידי גשרים מאבן, כשמידי פעם יש עליהם גליוטינות שקופצות מהרצפה. רק הסידור משתנה קצת מרמה לרמה. גם השלל שנופל מהמפלצות הוא כצפוי בדיוק אותם בגדים ונשק שוב ושוב, שרובם המכריע חסרי ערך גם לשימוש וגם למכירה, כדי שתרצה לשים כסף אמיתי ולקנות משהו לא גרוע. וכמובן, מרמה מסוימת לא תוכל לשרוד בלי לצרוך שיקויי בריאות, שכמובן עולים יותר משאתה יכול להרוויח בכל רמה. freeeeeeemium.

עבירה 9: הקטע המסריח הזה.

עבירה 9: הקטע המסריח הזה.

עוד קטע מסריח אחד לקינוח: יש אפשרות לשדרג כלי נשק ושריון ע”י שילוב שלהם עם אבני קסם שדי קשה לאסוף. השדרוג עולה בזהב, שכאמור אוספים מאוד לאט, או בכסף אמיתי. אם משלמים כסף אמיתי השדרוג תמיד מצליח. אחרת יש סיכוי שהשדרוג ייכשל, ואתה תאבד גם את הזהב וגם את אבני הקסמים שלך. הסיכוי הזה הוא, בוא נאמר, לא קטן.

אוקיי. אני מפסיק עכשיו. בוא נסכם שזה גרוע, ואל תורידו.

יודעים מה, בתור פיצוי על החודש האחרון, מה דעתכם על זה: אני הולך להעניש את עצמי עם מרתון של חיקויי דיאבלו. כל שבוע אחד. עד שימאס לי ואני אסגור את האתר ואקנה אייפון. הוגן?

אה, אם זה לוקח יותר משבוע תגלו התחשבות. בכל זאת, עבודה חדשה וכל זה.

איזה משחק דורש הרשאות אדמיניסטרטור?!

איזה משחק דורש הרשאות אדמיניסטרטור?!

DarkAvenger_icon

Dark Avenger ב-Google Play

6 תגובות ל- ביקורת: Dark Avenger [חודש מרתפים]

 • רפאל  says:

  זה באמת נראה מבאס. אבל אני אגיד לך את האמת, אני מעדיף לקרוא ביקורות על משחקים מוצלחים – כי במובייל לא שומעים על המון משחקים טובים, בניגוד לגיימינג מסורתי. הייתי ממש שמח אם הייתי נכנס לאתר שלך ויכול לקבל הכוונה לגבי איזה משחקים באמת שווים את הזמן!

  • admin  says:

   כשאני נתקל במשחק הנדיר שהוא לא גרוע אני בהחלט מציין את זה. בגלל זה יש את דירוג השפנים המתים בסוף כל ביקורת. אתה מציע להציג את זה בצורה יותר ברורה?

 • רפאל  says:

  אולי להוסף מעין “היכל התהילה” של המשחקים הכי טובים שנתקלת בהם? 🙂

  • admin  says:

   רעיון מעניין. אני אראה מה אפשר לעשות.

 • Yavgeni  says:

  תודה רבה, ביקורות מעולה!

  • admin  says:

   בכיף. אגב, יש מצב שהמשחק שאני בודק כרגע יהיה פחות, shall we say, חרא. חרא זה המילה שאני מחפש.

השאר תגובה