ביקורת: Reaper

הסייף החיוור הוא ברנש קטן וחמוד עם חרב גדולה ודחף רצחני. הוא התעורר מתרדמתו במערה מסתורית במעבה ההר ויוצא למסע הרג בארץ הפרא, חבל ארץ מכוסה יערות בו ניטשת מלחמת חורמה בין הילידים והאימפריה. והטמבלים עוד חושבים שהוא בא לעזור. אבל הסייף החיוור הוא לא גיבור. הוא הקוצר.

אפשר להבין למה הם מתבלבלים. בארץ בה ניטשת מלחמה ארוכת שנים בין שבטי הילידים בעלי כוחות הקסם ושדות הכרוב לבין חיילי האימפריה שמנסים להשתלט על המשאבים החבויים ביער כדי לתדלק את מכונות המלחמה שלהם, בחור קטן וחביב ששמח לקחת כל משימה שמציעים לו נראה כמו מתנה משמיים. אבל הבחור שלנו ייקח משימה מכל אחד כל עוד משלמים בזהב ויש הזדמנות להרוג. כי הקוצר בא להרוג. הוא יהרוג ילידים וחיילי אימפריה, דבורים ודובים, רוחות רפאים ושדים. וכולם חושבים שהוא עושה להם טובה. הבחור אפילו לא מנומס למען השם!

דבורי ענק הם לא אתגר לסייף החיוור

יער. דבורים. דובים. מוות!

כשהקוצר מרגיש דחף לרצוח (שזה כל הזמן), מה שהוא עושה זה לטייל במפת העולם ולבחור באחד מהמקומות בהם מחכה מישהו שצריך עזרה. בלהרוג מישהו אחר.  וזה לא משנה שחוץ מחרב וצמא לדם כל מה שיש לקוצר זו גישה שלילית. למעשה, ככל שהוא חצוף יותר הוא יכול לסחוט יותר כסף תמורת שירותיו הרצחניים.

לרצוח את מי?

לרצוח דוב אתה אומר? סבבה.

ואז כל מה שנותר לקוצר זה לגרור את עצמו למקום או המקומות בהם מחכים לו קורבנותיו המיועדים, ולקצוץ, לשסף ולערוף  עד שכל מה שנותר מהמקומות המגוונים, הציוריים ומלאי החיים האלה הוא עצמות ומטבעות מנצנצים. שזה קצת מוזר, האמת. כי החבר’ה שמסתובבים במקומות היפים האלה, בין אם הם חיילי אימפריה ומכונותיהם, ילידים ומלוויהם הקסומים או סתם חיות היער למיניהן, כולם חמודים להפליא. אפילו החרקים. מה שלא עוצר את הקוצר מלטחון אותם בעליזות לענן של דם ואיברים כרותים.  איברים חמודים, אבל עדיין.

ילידים. כשהורגים אותם הם חוזרים כרוחות. אז הורגים גם אותן.

ילידים. כשהורגים אותם הם חוזרים כרוחות. אז הורגים גם אותן.

הצורה שבה כל האלימות הזו מתנהלת היא די מקורית. החלקת האצבע בצד שמאל של המסך מזיזה את הקוצר ימינה ושמאלה. כשהוא מספיק קרוב למישהו הוא מתחיל לחבוט בו עם החרב לבד, אבל חלש. ככל שהוא עושה את זה הוא צובר גולגולות. ביצוע מיני תנועות בצד ימין של המסך גורם לקוצר לבצע מיני תמרונים מורכבים וקטלניים יותר, וככל שיש לו יותר גולגולות כך הם יותר קטלניים. לוקח כמה דקות להתרגל לשיטה הזו, אבל היא מאתגרת ומספקת בו זמנית. כלומר, כשאתה מצליח לעשות קומבו קטלני של קפיצות וחיתוכים שהופך ענן דבורי ענק, עדר חזירי בר וכמה שאמאנים ורוחות המחמד שלהם לערימת מטבעות ודם אתה מרגיש תחושה קטנה של הישג. יא פסיכופת.

לאימפריה יש מיני אבירים, טנקים ומסוקים שאפשר להרוג.

לאימפריה יש מיני אבירים, טנקים ומסוקים שאפשר להרוג.

בין לבין הקוצר יכול גם לרכוש חרבות, חלקי שריון ושאר חלקי ציוד מכפריות אסירות תודה. ציוד טוב יותר הוא, באופן לא מפתיע, הדרך בה הוא משפר את היכולת שלו לרצוח אחרים, ומצמצם את היכולת שלהם להפריע לו לרצוח, אה, אותם. מה שכן, כשרוצחים מישהו המטבעות שלו נוטים לקפץ לכל עבר, ככה שאם סייפנו רוצה למקסם את כוח הרכישה שלו גם כאן נדרשת זריזות מסוימת. וגם דילמה: לרצוח לרצוח לרצוח, או לרצוח לאסוף מטבעות לרצוח?

דוב רפאים. זה אומר שכבר הרגנו אותו קודם?

דוב רפאים. זה אומר שכבר הרגנו אותו קודם?

כשהוא רוצח מספיק, הקוצר עולה בדרגה. במקום השטויות הרגילות עם עצים של יכולות או הקצאת נקודות לדברים כאן יש לנו שלושה קלפים. בחר אחד, וקבל בונוס למשהו: בריאות, התקפה חזקה יותר וכו’. פשוט, אלגנטי, ויאללה, חזרה ללהרוג דברים.

אני אקח אקסטרא מוות בבקשה.

אני אקח אקסטרא מוות בבקשה.

וכמה עולה הזכות להביא מוות וחורבן לחיות היער הירוק? “סוג של חינם”, אני שומע אתכם חושבים, “אבל לקנות ציוד ודברים עולה כסף יען כי freemium”? אוה, כל כך לא. המשחק הוא חינם לגמרי. בלי פרסומות, בלי קניות. עד דרגה עשר, בכל אופן. אחרי זה, אם אתם מעוניינים אפשר לרכוש את המשחק המלא ב-12 ₪,  וחבילות של המשחק המלא עם בונוסים נוספים בקצת יותר. 20 ₪ בשביל חבילת הסופר פרימיום כולל הכל.

Screenshot_Reaper_8

לא מפחיד כמו שזה נראה.

מה עוד? המשחק מבקש בנימוס גישה לאנשי הקשר שלך, אבל כיוון שהוא עושה את זה דרך Play Games אתם יכולים להחליט בדיוק מה אתם חושפים. חוץ מכל שאר הדברים שזה עושה. לא התעמקתי, האמת.

אז למה, אחרי כל זה, אני לא נותן לקוצר שלנו חמישה ראשי ארנבים? כי עם כל הצער, גם רצח נהיה בסוף מונוטוני אם אין מאחוריו שום דבר אחר. עד כמה שהסביבות השונות יפות והאויבים מעניינים, אתם תראו אותם שוב ושוב ככל שתשחקו. ותשמידו אותם עם אותם מהלכים, כי אין הרבה כאלה ולא לומדים חדשים. ציוד? הוא יותר חזק, אבל על הקוצר הזעיר זה רק חרב בצבע קצת שונה, וגוון שונה של חולצה. ועלילה? הדיאלוגים הקצרים כשמקבלים משימה הם משעשעים קלות, אבל לא הייתי קורא להם “עלילה”.

וגם, אני לא יודע, 12 ש”ח זה טיפה יקר בשביל משחק כזה. לא?

בכל מקרה, זה לא רע בכלל. פשוט לא מושלם. צאו לסיבוב עם הקוצר. יהיה רטוב.

הקוצר רצח אישית את הארנבים האלה.

הקוצר רצח אישית את הארנבים האלה.

Reaper_icon Reaper ב-Google Play

 

 

 

 

השאר תגובה