ביקורת: Dead Ahead

Dead Ahead. משחק עם זומבים. שיש לו “Dead” בכותרת. מזכיר לכם משהו? כל משחק שני ב-Play, למשל? אז כן. זה עוד אחד כזה. הפעם עם רכיבה על אופנוע ופיקסל ארט ודברים. לא יודע. בשלב הזה הם כולם מתחילים להראות אותו הדבר.

טוב, אם להיות הגונים המשחק הזה הוא לא סתם עוד משחק עם זומבים. הוא endless runner, אחד המשחקים האלה שבהם הדמות שלך מתקדמת במסלול אינסופי עד שהיא נרצחת על ידי משהו או מתרסקת על משהו. כמו, נו, כל משחק שני ב-play. ועוד עם פיקסל ארט. בדיאגרמת הוון של כל קטגוריות המשחקים לסמארטפון, המשחק הזה כנראה נמצא בקבוצת החיתוך של כולן. המשחק הכי גנרי ב-Play. נשמע כיף?

זומבים אכלו לי את הבייביסיטר

זומבים אכלו לי את הבייביסיטר

אם להיות הוגן, מדובר במשחק די חביב לסוגו. הדי משעמם. אתה Commander Keen (ותודה ל-avi81m שהזכיר לי) ויש לך רכב דו גלגלי, נשק חם וכביש. שמלא בזומבים. ואתה צריך לנסוע כמה שיותר רחוק לפני שהזומבים או מנת יתר של אספלט יגמרו לך את הנסיעה. רחוק יותר אומר יותר כסף שקונה רכבים, נשקים ושדרוגים. פשוט ולעניין.

Screenshot_DeadAhead_2

היי! אהבתי אותך ב-L4D!

הזומבים המדוברים משתייכים לרוע המזל לז’אנר הזומבים הרצים ולא לזומבים המקרטעים המסורתיים. חלק מהם אפילו מצוידים בבגדי ריצה נקיים, מה שמעיד על זה שהם מתו בעיצומו של כל טרנד הבריאות המעיק הזה.  רק מראה לכם למה זה טוב בסופו של יום. כלומר, אלא מהם שזזים. חלק לא רצים אלא סתם עומדים בסבבה באמצע הכביש minding their own business עד שאתה מגיע ומתמיר אותם לפס שמנוני של נוזלי גוף על האספלט.

למזלך, מגפת הזומבים הספציפית הזו אולי השאירה את הזומבים בבגדים נקיים וכושר טוב, אבל גם עם קשיחות של נייר טואלט רטוב. החבר’ה האלה מתרסקים לענן של דם ואיברים פנימיים מפגיעה בכמעט כל דבר: במכוניות וזבלה על הכביש, מכשולים בגובה הברך, זומבים אחרים. הסיבה שהם כל כך רוצים את קומנדר קין היא כנראה שהוא הדבר היחיד בעולם שכשהם פוגעים בו הוא זה שנופל ועוד מספק להם נשנוש.

מהיר ועצבני

מהיר ועצבני

יש גם זומבים מיוחדים שהושאלו כמקובל מ-Left 4 Dead: הבוס השמן שדורס כל דבר בדרכו אליך, הסופר-בוס שהוא אותו דבר אבל יותר והבאנשי שצורחת ורצה אחריך ממש מהר כשהיא רואה אותך. וזהו.

לך יש, חוץ מהאלרגיה הקיצונית של הזומבים לגופים מוצקים יחד עם חוש כוון מפוקפק, גם נשק שאיתו אתה יכול לירות אחורה עליהם ולבלבל אותם אפילו יותר.  זה חיוני בעיקר נגד הבוסים, ועוד דרך לגוון את הנסיעה בשאר הזמן.

יש גם ארגזים על הכביש שיתנו לך בונוס לזמן קצר למהירות, כמות התחמושת או עוצמתה. אפשר גם לירות בארגזים שיתפוצצו ויהרגו כמה זומבים בדרכים משעשעות.

התאומות. יותר חתיכות מקומנדר קין, ועם נשק ואופנוע יותר גדולים. שלך אם אתה משחק יותר מידי.

התאומות. יותר חתיכות מקומנדר קין, ועם נשק ואופנוע יותר גדולים. שלך אם אתה משחק יותר מידי.

עכשיו, זה מה שקורה. אתה נוסע. הזומבים רצים אחריך. אתה מתמרן בין השטויות שמפוזרות על הכביש. הזומבים מתרסקים עליהן ואחד על השני. באיזה שלב אתה משתעמם ומאבד את הריכוז ואז אתה פוגע במשהו, נופל ומת.

מה שמעלה כמה שאלות חשובות: למה אתה לא פשוט מתחבא מאחורי קיר קטן או ערמת ארגזי קרטון ומחכה שכל הזומבים בעולם ירוצו אליך וירסקו את עצמם על המחסום הבלתי עביר שהרמת? למה הזומבים לא רצים אליך בכוון הנגדי או מנסים לתפוס אותך כשאתה עובר לידם בכביש? ולמה כולם כל כך חמודים?! זה ממש מבעס לראות את הבחורות הקטנות האלה שרצות אחריך בחדווה מתפוצצות לענן של מעיים וגפיים מעופפות. וגם קצת כיף. אני לא יודע. משחקי מחשב אלימים הרסו אותי.

היי! אהבתי אותך ב-L4D!

היי! אהבתי אותך ב-L4D!

בכל מקרה, זה בערך כל מה שיש לעשות במשחק. לנסוע, לחמוק ממכשולי דרך, לפספס משהו ולמות. האתגר הוא כמובן בנסיון להגיע רחוק יותר ויותר כדי להרוויח יותר כסף ולשדרג את הרכב והנשק, וגם לעלות בדרגות כדי לפתוח עוד רמות, רכבים וכלי נשק נעולים. כצפוי, כלי נשק יקרים יותר הם חזקים יותר, רכבים יקרים יותר הם מהירים יותר וחזקים יותר ורמות חדשות הן קשות ורווחיות יותר. כמובן, צריך לשדרג (בעלות נוספת) כל רכב ונשק כדי שאשכרה יהיה יותר טוב ממה שכבר היה לך.

היי! אהבתי אותך ב-L4D! רגע, לא עשינו את זה כבר?

היי! אהבתי אותך ב-L4D! רגע, לא עשינו את זה כבר?

הבעיה היא שגם אם רכב ונשק משודרגים הכביש הוא אותו כביש והזומבים אותם זומבים. הכביש לא נהיה מאתגר יותר ככל שמתקדמים, ואחרי שפגשת את כל סוגי הזומבים (כאמור: רגילים, בוס, סופר-בוס, באנשי) אין שום אויב או אתגר חדש לצפות להם. רק נסיון לעשות את אותו מסלול שוב ושוב כדי לשבור את השיא האישי או לעבור את אחד האתגרים האקראיים והטרחניים שהמשחק מציב לך כדי לעלות בדרגה: להרוג X זומבים מסוג מסויים, להתקדם מרחק מסויים וכו’. כלומר: שום דבר מרגש.

שזה אומר שבסופו של דבר המשחק הזה יתקשה לשמור על הנאמנות שלכם ליותר מכמה ימים של משחק.

Freemium Betty

Freemium Betty

אפשר גם להזכיר שהמשחק הוא אמנם freemium, וישמח למכור לכם כלי נשק, רכבים ודמויות נוספות במחיר המופקע של 8 ₪ כל אחת, אבל לפחות את חלקן אפשר להשיג גם בחינם ע”י קטילת סוג ספציפי של זומבי מספיק פעמים (כלומר, יותר משתהיו מוכנים להשקיע). מצד שני, למה שתרצו משהו שיהפוך את המשחק לאפילו פחות מאתגר?

חוץ מזה המשחק תומך ב-Play Games, ככה שלפחות אתם יכולים לשלוט באיזה מידע שאתם מרשים לו לנסות לשתות מהחשבונות שלכם. שזה תמיד נחמד.

לסיכום: גרפיקה חביבה, זומבים חמודים, קומנדר קין וזומבים זומבים זומבים. אהה, אני לא זוכר מה רציתי להגיד. זומבים משהו.

זומבים זומבים *פיהוק* זומבים

זומבים זומבים *פיהוק* זומבים

 

DeadAhead_icon Dead Ahead ב-Google Play

2 תגובות ל- ביקורת: Dead Ahead

  • רפאל  says:

    אדיר 🙂

  • admin  says:

    הביקורת או המשחק?

השאר תגובה