ביקורת: Boom! Tanks

מעטים הדברים שמסמלים מלחמה כמו הטנק. טנק הוא אולי הסמל המושלם לעימות חמוש בעידן התעשייתי. תחשבו על כל רכב אחר: משאיות, מטוסים, אפילו לרקטות יש שימוש גם מחוץ לשדה הקרב. אבל טנק? זה רק בשביל להרוג. ואולי בגלל זה כשאנחנו רואים טנק אנחנו יודעים שמשהו גדול ורע הולך לקרות. אז הנה מגיע משהו רע.

מה אם היינו מזקקים את המלחמה לשדה קרב של טנקים, ורק טנקים? דמיינו עשרות ומאות טנקים דוהרים לרוחב שדה הקרב כמו אבירים מודרניים, מתמרנים כדי לחמוק מאש האויב ולאגף אותו בעודם יורקים אש לכל עבר. בלי חיילים, בלי מטוסים. רק שריון על שריון. ושהאדם שבמכונה ינצח.

נשמע כיף? ברוכים הבאים ל-World of Tanks, אולי משחק הרשת החינמי המצליח ביותר. ב-WoT יכולים מליוני שחקנים מרחבי העולם להשתתף בקרבות שריון המוניים, ובחינם. מי שרוצה יכול לרכוש בכסף מוצרי פרימיום למשחק, אבל המשחק הוא לא פחות טוב למי שבוחר לא לשלם. זה החזון שכל משחק freemium שואף אליו, ולכן היה זה בלתי נמנע שנקבל גם באנדרואיד חיקוי חסר בושה של WoT.

ברוכים הבאים ל-Boom! Tanks. רק השם של זה גרם לי להקיא קצת בפה.

בום! טנקים זורק אותנו לעתיד פוסט אפוקליפטי או מציאות חילופית או משהו (הם לא ממש מפרטים בכל הקטע הזה של “עלילה”) שבו יש לכולם טנקים ממלחמת העולם השניה ועד היום במצב מבצעי לגמרי, עם כל סוגי בחלפים, דלק וחימוש שכל סוג טנק צריך (הידעתם? טנק ה-M1 Abrams מונע בדלק סילוני) אבל לאף אחד אין מסוקי קרב או טילי כתף נגד טנקים.

בעולם המשונה הזה אתם צריכים לזנק לתוך טנק ולבצע מגוון (שתיים או שלוש) משימות ברחבי מפת העולם בהן תלחמו בטנק אחד ויחיד, עד שהוא או אתם תתפוצצו. וזהו, אני חושש.

איך זה עובד? בא נגיד ככה: הדרך היחידה לעשות את זה יותר פשוט היה לתת למשחק לשחק לבד תמורת זה שתספק את מספר כרטיס האשראי שלך. כל משימה מתחילה עם הטנק שלכם נוסע לו לבד, עד שבאופק מופיע טנק האויב. אתם גוררים את סמן המטרה עם האצבע לטנק באויב והקרב מתחיל. סביב הטנק יופיע עיגול שהולך ומתכווץ. אתם צריכים לגעת במסך כשהוא כמה שיותר קרוב למרכז. ככל שהעיגול היה יותר באמצע היריה שלכם יותר “מדויקת” ולטנק השני נגרם יותר נזק. במקביל הטנק השני יורה עליכם בקצב שלו. אחרי עשר-עשרים שניות לאחד הטנקים נגמר ה”בריאות” והוא מתפוצץ. במילים אחרות, הם צמצמו את כל הקטע הזה של מלחמת טנקים לסרטון של שני טנקים יורים אחד על השני שבו אתה צריך לגעת במסך מדי פעם בערך לפי הקצב.

אם זה לא הספיק לכם כדי לזנוח בבוז את הרעיון לתת למשחק הזה צ’אנס, אני רוצה להזכיר שמדובר ב-freemium, כלומר משחק שהמטרה היחידה שלו בחיים זה לשכנע אתכם להוציא עליו כסף אמיתי. שזה אומר ניג’וסים בלתי פוסקים של המשחק לשדרג את הטנק שלך או לקנות טנק חדש, משימות עם אוייבים קשים שאפשר לנצח רק עם טנק משודרג, טחינה אינסופית של אותה משימה אם אתם לא יכולים להתקדם רק כדי להרוויח מספיק כדי לשדרג קצת בלי לשלם ועוד ניג’וסים.

וגם משאבים. יש לכם כמות מוגבלת, שמאפשרת לכם לעשות מספר קטן של משימות כל יום. רוצים עוד? כסף.

אה, ופרסומות וידאו. כלומר, בכל פעם שאתם מסיימים משימה תקפוץ לכם פרסומת למשחק אחר, מהסוג שכשתנסו לסגור תפתח לכם במקום זה את חנות האפליקציות, אבל לפעמים אם יש לכם ממש מזל זו תהיה פרסומת וידאו ולא סתם תמונה. מה יותר טוב מזה? הכל. במאת, אין פרסומת יותר גרועה מפרסומת וידאו באמצע משחק. שום דבר לא שווה את זה.

פרסומת וידאו סקסית

פרסומת וידאו סקסית

לסיכום, אפס כיף, אינסוף שנור. הדבר היחיד שמציל את המשחק הזה מהציון הנמוך ביותר זה שהגרפיקה נראית נחמד.

אבל למה שמישהו ירצה לגעת בזבל הזה כשיש משחק World of Tanks אמיתי לאנדרואיד?

לפחות זה לא נותן לך סרטן

לפחות זה לא נותן לך סרטן

או, היי, אתם עדיין פה? הנה בונוס בשבילכם. מכירים את המסך הזה בדפדפן Chrome לאנדרואיד כשאין לכם חיבור לאינטרנט, עם הציור הקטן של הדינוזאור? תנסו לגעת בדינוזאור. You’re welcome.

Chrome_dinosaur

6 תגובות ל- ביקורת: Boom! Tanks

 • Nuflood  says:

  טנקים זה חרא. למה שמעשהו ירצה לשחק בהם?

  • נ"מ  says:

   עשו אהבה ולא מלחמה

 • Brrrr  says:

  האדם שבטנק מתלקח

 • אולדסקול  says:

  אדיר. תודה על הביקורת הקורעת. הייתי מעבד כמה ביקורות שלך לוידאו אם היה לי את הטון הכעוס המצחיק. וד”א ל-Nuflood, טנקים זה אדיר! אני זוכר ששחקתי ב-Armored Fist 2, הוא עדיין אדיר גם היום ונראה מדהים (טכנולוגיית Voxel). והשלב הכי כיפי בקרייסיס זה השלב עם הטנקים!

 • admin  says:

  מסכים לגבי קרייסיס, אבל כמו כל דבר שקשור במלחמה זה נוטה להיות פחות כיף כשעושים את זה במציאות. nuflood מדבר מנסיון.
  מצד שני, אף פעם לא היתה לו nanosuit כמו בקרייסיס.

  • אולדסקול  says:

   כמובן שזה פחות כיף במציאות. אני מתייחס רק למשחקים. וחוץ מזה, מעבר לטפל”שים ולפריסת זחל ולכל הדברים הנלווים, יש גם חלקים כיפיים בטנק אמיתי, בעבודת צוות טובה ובאקשן 🙂

השאר תגובה