חדשות: מודל תשלום חדש וייחודי

באתר The Escapist יש טור על משחק חדש ב-Play עם מודל תשלום מעניין: הוא בחינם, אבל אפשר לשלם על פיצ’רים נוספים. האם זה Freemium שנוא נפשנו? לא בדיוק.

הטור מדבר על המשחק Does Not Commute, משחק חידה חדש ומסוגנן בו עליך לנווט אחת אחרי השניה כל אחת מהמכוניות בעיירה שלווה בסגנון שנות ה-70 ליעדה, ואז לנווט את הבאה אחריה תוך התחשבות במסלולים של המכוניות שכבר ניווטת. או משהו. עוד לא שיחקתי בזה.

בכל אופן, המשחק הוא חינם לגמרי (ובלי פרסומות!), אבל אי אפשר לשמור בו את ההתקדמות. אם רוצים להמשיך מהנקודה האחרונה אליה הגעתם במקום להתחיל כל פעם מהתחלה נדרש תשלום חד פעמי של שני דולרים. דגש על חד פעמי. ואז יש לכם את גרסת הפרימים המלאה של המשחק, עם checkpoints והכל.

מודל דומה מציע המשחק החדש Implosion – Never Lose Hope בעל השם המטופש משהו אבל הגרפיקה הדי מרשימה. הוא חינם לגמרי עבור 6 השלבים הראשונים, ואם רוצים את השאר נדרש תשלום חד פעמי שיהפוך אתכם לבעלים הגאים של המשחק המלא. 10$, נראה לי.

הנה טריילר:

הקטע הוא שעד לפני לא הרבה זמן זה היה לגמרי מקובל להפיץ גרסת דמו או shareware של משחק כדי לאפשר לשחקנים לנסות לפני שהם קונים. ממש פעם זה היה אפילו חתיכה די משמעותית של המשחק (כל השליש הראשון שלו, למשל). עם כל גל הרטרו שעובר על תעשיית המשחקים בכלל ומשחקי המובייל בפרט זה מפתיע שמשהו כזה לא נהיה יותר נפוץ, כי זה כל כך הרבה יותר הגיוני גם עבור המפתח וגם עבור השחקנים: המפתח מקבל תשלום הוגן עבור העבודה שהשקיע במשחק, ועוד מקבל אותו במלואו ברגע הקניה במקום בזרזוף דליל לאורך זמן מפרסומות או רכישות בתוך המשחק, ואתם מקבלים משחק אמיתי ומלא בלי פרסומות וניג’וסים. ואם לא בא לכם לשלם- לפחות יכולתם לנסות לפני שהתחלתם, ובמקרה הגרוע יצא לכם די הרבה משחק, עדיין בלי פרסומות וניג’וסים ואפילו בחינם.

שזה אומר משחקים אמיתיים שמספקים הנאה ואתגר בניגוד למשחקי ה-freemium בהם ה”משחקיות” היא בעיקר לעודד כפייתיות כדי להשאיר אותך בפנים ואז תסכול עם חסמים מלאכותיים שרק כסף אמיתי יכול להסיר. אני אישית מעדיף לשלם על כיף.

מקור: The Escapist

תגובה אחת ל- חדשות: מודל תשלום חדש וייחודי

  • רפאל (אולדסקול)  says:

    לקנות את האפשרות לשמור זה משעשע אבל מרענן. מצד שני לקנות את המשך המשחק זה בדיוק Shareware. הבעיה עם המודל הזה בימינו היא שיש עושר חסר תקדים של משחקים ואפשרויות – והרבה שחקנים יסתפקו בשמחה בשליש מהמשחק שלך, ויעברו הלאה. זה לא כמו פעם שמשחקים היו קצת יותר קשים להשגה, ומשחקים בחינם היו אירוע שסימנת על לוח השנה.

השאר תגובה